منو

جمعه, 20 تیر 1399 - Fri 07 10 2020

A+ A A-

فعالیتهای پژوهشی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس به مناسبت هفته کتاب

  • دسته: اخبار
  • بازدید: 609

 

معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس از فعالیتهای پژوهشی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس به مناسبت هفته کتاب در این مدرسه خبر داد.

خانم احمدی طیفکانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان از بندرعباس، ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی به شرح برخی از فعالیتهای پژوهشی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس که در این مدرسه برگزار شد، پرداخت و گفت:  هدف از برگزاری این برنامه ها فرهنگ‌سازی و ایجاد شوق، علاقه و تشویق طلاب برای کتاب خوانی و حضور در کتابخانه های سطح شهر و تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر مدرسه بوده است.

وی افزود: برای فرهنگ‌سازی و ایجاد علاقه در طلاب برای حضور در کتابخانه ها، فعالیت‌هایی از جمله برگزاری نمایشگاه کتاب، بازدید از کتابخانه‌های تخصصی و عمومی سطح شهر، نصب جملاتی با موضوع کتاب و کتابخوانی در فضای مدرسه و معرفی تازه‌های کتاب به طلاب و اساتید بوده است.

استاد حوزه خاطر نشان شد: از دیگر فعالیتها می توان برپایی میز وقف در جهت تلاش برای تشویق طلاب به وقف و هدیه کتاب به کتابخانه مدرسه دانست.

خانم احمدی با اشاره به تقدیر از کتابداران و کتابخوان برتر مدرسه، تاکید کرد: خانم مریم جوردیده از طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) به عنوان کتابخوان برتر این مدرسه توسط خانم نینا عباسلو کتابدار این مدرسه تقدیر شد.

وی ضمن اشاره به فضاسازی مدرسه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی به مسابقه خلاصه نویسی نیز اشاره کرد و بیان داشت: مسابقه خلاصه نویسی کتاب حضرت زهرا (سلام الله علیها) که توسط این مدرسه برگزار شد سه نفر از طلاب به عنوان خلاصه نویسان برتر این مسابقه تقدیر شدند.

معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) در ارتباط با نمایشگاه کتاب نیز گفت: نمایشگاه کتاب و نرم افزار علوم اسلامی نور، در موضوعات جامع الاحادیث، جامع التفاسیر، مطالعات زنان، مباحث تربیتی، مهدویت، شرح دروس حوزوی و غیره برگزار شد.

وی در پایان با بیان اینکه معرفی تازه های کتاب توسط کتابدار مدرسه علمیه الزهرا(س) یکی دیگر از برنامه های هفته کتاب بوده است، بیان داشت: بازدید طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس از کتابخانه شهر، همراه با عضویت رایگان ۳۰ نفر از طلاب در این کتابخانه و بازدید از نمایشگاه کتاب شهر از دیگر فعالیتهای این معاونت بوده است.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید