منو

جمعه, 11 آذر 1401 - Fri 12 02 2022

A+ A A-

برگزاري كرسي بايسته هاي اصلح گزيني كارگزاران

  • دسته: اخبار
  • بازدید: 1280

کرسی آزاد اندیشی «بایسته های اصلح گزینی کارگزاران در گام دوم انقلاب اسلامی با تاکید بر آیه 246 سوره بقره» با مشارکت مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس، مدرسه علمیه کوثر بندرلنگه، مدرسه علمیه حضرت زینب (س) میناب و موسسه آموزش عالي حوزي فاطمه معصومه (س) بندرعباس با حضور بانوان طلبه استان هرمزگان در تاریخ 8/3/1400 در سامانه سیما برگزار شد.

در این کرسی حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری توان علمی و توانایی جسمی را دو ویژگی اصلی برای اصلح گزینی کارگزاران در گام دوم انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: جامعه ای به سوی پیشرفت و تمدن خواهد بود که مطیع و تسلیم محض اوامر ولایت یعنی از ولایت خدا تا ولایت فقیه باشد.

وی با اشاره به داستان طالوت در قرآن کریم خاطرنشان کرد: اطاعت و تسلیم محض بودن اولین ویژگی جامعه متمدن بوده و قانون مداری از دیگر شاخصه های آن است، چنانکه طالوت نیز قانون وضع کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (حفظه الله)،  تصریح کرد: کسی که مقررات اسلامی را قبول نمی کند، شایستگی به دست گرفتن زمام امور را ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری با بیان اینکه تشکیل جامعه متمدن و پیشرفته بدون درگیری با مشکلات و بحران ها ممکن نیست چنانکه به دست گرفتن زمام جامعه توسط طالوت در اوج مشکلات بود، افزودند: فردی که برای مسئولیت و کارگزاری انتخاب می شود باید از بین خود مردم و به دور از اشرافی گری باشد همان گونه که طالوت به دلیل ساده زیستی و باطن پاک برای حکومت داری انتخاب شد.

این کارشناس دین به ابعاد اصلح بودن اشاره کرد و گفت: اصلح بودن گاهی فردی است؛ یعنی شخص از نظر اعتقادی با تقوا و اخلاق مدار است که این معیار بیشتر در عباداتی مانند نماز جماعت مطرح است و گاهی اصلح بودن در اجتماع و مدیریت مطرح است؛ یعنی فرد توان مدیریتی داشته باشد که موضوع بحث این کرسی نیز همین است؛ بنابراین کسی که خودش را اصلح می داند باید ثابت کند و نشانه و سوابق درخشان در کارنامه خود داشته باشد.

 مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان مراد از علم در انتخاب کارگزار را علم مدیریت دانست و اظهار داشت: طالوت و کسانی که وارد میدان کارزار می شوند نیازمند یک بازوی قوی بوده که بتواند در عرصه های مختلف همراه و همیار او باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: بعد از 40 سال که انقلاب اسلامی در گام دوم به سر می برد، شاخصه ها عملیاتی شده و معیار انتخاب ما باید بر اساس این شاخصه ها باشد؛ زیرا تمام کسانی که در طول تاریخ راه را گم کردند، دنبال معیارها نبودند؛ بلکه دنبال منافع زودگذر و مادی خود بودند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران هرمزگان حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران کنگره بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: امید است این گونه نشست های علمی و همایش ها، روشنگری مفیدی برای جامعه علمی کشور و نخبگان به ویژه نسل جوان و نوجوان در این ایام سرنوشت ساز انتخابات باشد که با نصب العین قرار دادن این تابلوی راهنما ـ بیانیه گام دوم ـ بتوانند دستاوردهای این نظام را بشناسند و بِشِناسانند.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید