منو

جمعه, 11 آذر 1401 - Fri 12 02 2022

A+ A A-

فاطمه جاودان، برگزيده دوازدهمين جشنواره علامه حلي

  • دسته: اخبار
  • بازدید: 1288

استکبارستیزی، مهمترین عامل استقلال و پیشرفت کشور است.

به گزارش روابط عمومی حوزه های علمیه خواهران هرمزگان، خانم فاطمه جاودان طلبه مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس در دوازدهمین جشنواره علامه (ره)، در عرصه تحقیق پایانی رتبه سوم کشوری را کسب کرد. وی درباره هدف از نگارش این تحقیق را چنین بیان کرد: تحقیق «عوامل استکبار ستیزی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با استناد به بیانات مقام معظم رهبری (حفظه الله) مبنی بر اینکه «مبارزه با استکبار، مبارزه با نظام سلطه، تعطیل پذیر نیست. این جزء کارهای ماست، جزء کارهای اساسی است، جزء مبانی انقلاب است؛ یعنی اگر مبارزه با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم.» انجام شده است.

پژوهشگر مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) با اشاره به ضرورت پژوهش در زمینه استکبار ستیزی تصریح کرد: حقیقت جامعه‌ی بشری و رسیدن به آرمان‌های فطری یعنی کمال، جامعه سالم، عدالت فراگیر، آزادی و سعادت با شناخت دشمنان و مبارزه ی با آنها محقق می شود.

خانم جاودان با اشاره به اینکه مبارزه با استکبار یکی از اصول مهم برای رسیدن به استقلال و پیشرفت است، افزود: باید همه ملت‌ها و جوامع با صفات و رفتارهای جنایتکارانه مستکبران آشنا شده تا روحیه‌ استکبارستیزی در آن‌ها به وجود آمده و به دنبال مبارزه با استکبار باشند.

وی خداوند را اولین استکبار ستیز معرفی می کند که موجودات را به علت مستکبر بودن از خود طرد می کند و در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری (حفظه الله) بصیرترین فرد نسبت به مسائل سیاسی و جهانی است که وظیفه هدایت و رهبري جامعه را نیز به عهده دارد، از این رو این تحقیق از دیدگاه ایشان بررسی شد.

پژوهشگر این مدرسه با اشاره به ساختار این تحقیق پایانی گفت: عوامل استکبارستیزي در عرصه هاي سیاسی، اقتصادي، نظامی، فرهنگی و اخلاقی پرداخته شد که ارائه این مطالب سبب می شود جامعه به ضرورت استکبارستیزي پی برده و به دلایل مبارزه با استکبار آشنا شود.

 این برگزیده جشنواره به عوامل استکبارستیزي در عرصه ي اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اشاره و تشریح کرد: دشمن با تحریم کردن، غارت کردن، تک محصولی کردن اقتصاد کشور، اختلاف افکنی، ایجاد ناامنی و تخریب ملت ها، ترویج بی بند و باري، به انزوا کشاندن علم، ترویج تقلیدگرایی، ملت ها را به مبارزه و مقابله با خود در عرصه اقتصادي، سیاسی و فرهنگی کشانده است.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید