منو

جمعه, 11 آذر 1401 - Fri 12 02 2022

A+ A A-

برگزاری کارگاه پژوهشی در صحیفه سجادیه

  • دسته: اخبار
  • بازدید: 1008

کارگاه پژوهشی در صحیفه سجادیه با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر قربانعلی صمدی با مشارکت موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه سلام الله علیها، مدرسه علمیه کوثر بندر لنگه، مدرسه علمیه ریحانه الرسول قشم و مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها در تالار پژوهشی سامانه مدرس در تاریخ 1400/6/9برگزار شد.

دکتر قربانعلی صمدی:

مهم­ترین لازمه دین پژوهشی استفاده از منابع اصلی دین اسلام  است. قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از منابع دسته اول ومعتبردینی است.

 کارشناس دین گفت: از بایسته­ها و لوازم پیش از پژوهش در صحیفه سجادیه آشنایی با زبان عربی و آشنایی با صحیفه سجادیه است؛ آشنایی بر صحیفه سجادیه مبتنی بر سه نوع است؛ قرائت متن عربی و ترجمه این کتاب گهربار، مباحثه مظالب آن و شرکت در کلاس­های آشنایی با صحیفه سجادیه می­باشد. آشنایی کلی با آموزه های هر دعا و نوع توانایی علمی هر شخص نیز از بایسته­های پیش از پژوهش می­باشد. آشنایی با روانشناسی، کلام و فلسفه به ویژه روانشناسی که دید انسان را باز می­کند، بسیاردر درک مفاهیم صحیفه سجادیه تأثیر دارد.

حجت الاسلام و المسلمین صمدی انواع ورود برای پژوهش در صحیفه سجادیه را دعا محور، موضوع محور و مسئله محور عنوان کرد.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید