منو

جمعه, 11 آذر 1401 - Fri 12 02 2022

A+ A A-

نشست تخصصی جایگاه اخلاق و معنویت در سیره سیاسی اجتماعی امام سجاد علیه السلام

  • دسته: اخبار
  • بازدید: 3363

نشست تخصصی مجازی با موضوع جایگاه اخلاق و معنویت در سیره سیاسی اجتماعی امام سجاد علیه السلام با مشارکت کمیته بانوان کنگره گام دوم انقلاب اسلامی در قرآن و حدیث و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان و دیگر مراکز حوزوی و دانشگاهی در تاریخ 1400/6/10 برگزار شد.

 به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر اسماعیل نیا در نشست تخصصی مجازی با موضوع جایگاه اخلاق و معنویت در سیره سیاسی اجتماعی امام سجاد علیه السلام بیان کردند:

مسئولان جامعه اسلامی وظیفه ترویج اخلاق و معنویت و مقابله جدی با کانونهای ضد معنویت را دارند./در گام دوم انقلاب جایی برای مسئولان ما دیگرا لیبرال و مبتلا به دنیا طلبی وجود نخواهد داشت.

 امام جمعه بندرلنگه در نشست تخصصی مجازی با محوریت جایگاه اخلاق و معنویت در سیره اجتماعی سیاسی امام سجاد (علیه السلام) ضمن بیان مصادیق ای از سیره گفتار امام سجاد (علیه السلام) در نقش دادن به اخلاق و معنویت در مسائل اجتماعی و سیاسی و  تبیین رفتار اخلاق مدارانه و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی وی بیان داشتند: در جامعه اسلامی  اخلاق، محور و مدار است و همه امور باید حول آن باشد. مثلاً امام خمینی علارغم اینکه حزب بعث بارها بیمارستان‌ها و نمازهای جمعه و شهرهای ایران را بمباران می کرد ،هیچگاه اجازه بمباران شهرهای عراق را نمی‌داد و می فرمود ما مسلمانیم و در جنگ هم باید اخلاق اسلامی را رعایت کنیم، اما از سال ۶۴ به بعد نظامی و برای ایجاد رعب در دل دشمنان لازم بود هرز گاهی به برخی از شهر های عراق با جنگنده های ایرانی حمله شود، امام مشروط موافقت نمود و فرمود به شرط اینکه ۷۲ ساعت قبل از آن اعلام شود تا مردم بی گناه آنجا را تخلیه کنند. سعی کنید مراکز عمومی و مقدس مورد هدف قرار ندهید، فقط پادگان ها و تجمعات نظامی بعث را مورد هدف قرار دهید این یعنی رعایت اخلاق و معنویت در بحبوحه ی جنگ.

 امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفتند: انقلاب اسلامی خورشید فروزان دین گرایی در هندسه جهانی بود که همه معادلات مادی را به هم ریخت سازمان اخلاق‌مداری به نام جبهه مقاومت حول مغناطیس پرجاذبه جمهوری اسلامی از برکات اخلاق‌گرایی نظام جمهوری اسلامی است.

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر اسماعیل نیا در پایان گفتند؛گام دوم انقلاب چله اخلاق سالاری در بین مسئولان نظام اسلامی خواهد بود. استقرار مجلس و دولت انقلابی انتخاب مسئولان متخلق و جهادی توسط رئیس‌جمهور نوید این مدعا است در گام دوم انقلاب جایی برای مسئولان مادی گرا ،لیبرال و مبتلا به دنیا طلبی وجود نخواهد داشت.

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید